Rugby World Cup and #rugbyunited's plans

Rugby World Cup and #rugbyunited's plans

   

Date

Time

Match Venue

Venue

Group

Friday 18th September

8pm

England v Fiji

Twickenham

A

Saturday 19th September

12pm

Tonga v Georgia

Gloucester

C

Saturday 19th September

2.30pm

Ireland v Canada

Cardiff

D

Saturday 19th September

4.45pm

South Africa v Japan

Brighton

B

Saturday 19th September

8pm

France v Italy

Twickenham

D

Sunday 20th September

12pm

Samoa v USA

Brighton

B

Sunday 20th September

2.30pm

Wales v Uruguay

Cardiff

A

Sunday 20th September

4.45pm

New Zealand v Argentina

Wembley

C

Wednesday 23rd September

2.30pm

Scotland v Japan

Gloucester

B

Wednesday 23rd September

4.45pm

Australia v Fiji

Cardiff

A

Wednesday 23rd September

8pm

France v Romania

Olympic Stadium

D

Thursday 20th September

8pm

New Zealand v Namibia

Olympic Stadium

C

Friday 25th September

4.45pm

Argentina v Georgia

Gloucester

C

Saturday 26th September

2.30pm

Italy v Canada

Leeds

D

Saturday 26th September

4.45pm

South Africa v Samia

Birmingham

B

Saturday 26th September

8pm

England v Wales

Twickenham

A

Saturday 27th September

12pm

Australia v Uruguay

Birmingham

A

Saturday 27th September

2.30pm

Scotland v USA Leeds B

Leeds

B

Saturday 27th September

4.45pm

Ireland v Romania

Wembley

D

Tuesday 29th September

4.45pm

Tonga v Namibia

Exeter

C

Thursday 1st October

4.45pm

Walves v Fiji

Cardiff

A

Thursday 1st October

8pm

France v Canada

Milton Keynes

D

Friday 2nd October

8pm

New Zealand v Georgia

Cardiff

C

Saturday 3rd October

2.30pm

Samoa v Japan

Milton Keynes

B

Saturday 3rd October

4.45pm

South Africa v Scotland

Newcastle

B

Saturday 3rd October

8pm

England v Australia

Twickenham

A

Sunday 4th October

2.30pm

Argentina v Tonga

Leicester

C

Sunday 4th October

4.45pm

Ireland v Italy

Olympic Stadium

D

Tuesday 6th October

4.45pm

Canada v Romania

Leicester

D

Tuesday 6th October

8pm

Fiji v Uruguay

Milton Keynes

A

Wednesday 7th October

4.45pm

South Africa v USA

Olympic Stadium

B

Wednesday 7th October

8pm

Namibia v Georgia

Exeter

C

Friday 9th October

8pm

New Zealand v Tonga

Newcastle

C

Saturday 10th October

2.30pm

Samoa v Scotland

Newcastle

B

Saturday 10th October

4.45pm

Australia v Wales

Twickenham

A

Saturday 10th October

8pm

England v Uruguay

Manchester

A

Sunday 11th October

12pm

Argentina v Namibia

Leicester

C

Sunday 11th October

2.30pm

Italy v Romania

Exeter

D

Sunday 11th October

4.45pm

France v Ireland

Cardiff

D

Sunday 11th October

8pm

USA v Japan

Gloucester

B

Saturday 17th October

4pm

QF1 Winner Pool C v Runner-Up Pool D

Twickenham

 

Saturday 17th October

8pm

QF2 Winner Pool B v Runner-Up Pool A

Cardiff

 

Sunday 18th October

1pm

QF3 Winner Pool D v Runner-Up Pool C

Cardiff

 

Sunday 18th October

4pm

QF4 Winner Pool D v Runner-Up Pool C

Twickenham

 

Saturday 24th October

4pm

SF1 Winner QF1 v Winner QF2

Twickenham

 

Sunday 25th October

4pm

SF2 Winner QF3 v Winner QF4

Twickenham

 

Friday 30th October

8pm

Bronze final Loser SF1 v Loser SF2

Olympic Stadium

 

Saturday 31st October

4pm

Final Winner SF1 v Winner SF2

Twickenham